Pomoc drogowa Wrocław

pomoc drogowa

Cóż gorszego może się przydarzyć się kierowcy podczas podróży niż awaria samochodu? Nagle zaczyna szarpać, słyszymy dziwne dźwięki, a potem stajemy na poboczu. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług pomocy drogowej. W tym artykule skupimy się na tym, jak działa pomoc drogowa we Wrocławiu, czym jest holowanie, laweta, i jakie opcje dostępne są w rejonie Wrocławia.


Pomoc drogowa we Wrocławiu
to niezwykle pomocne rozwiązanie podczas awarii samochodu. Zakres usług obejmuje między innymi holowanie, transport do serwisu, usuwanie usterek na miejscu, naprawa opon, wymianę kół czy dowóz paliwa. Warto podkreślić że fachowa pomoc drogowa dostępna jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Jeśli mamy awarię, bardzo często musimy skorzystać z usługi holowania. Co to oznacza? Holowanie to przewóz uszkodzonego samochodu z jednego miejsca na drugie. Jeśli mamy awarię na trasie, to dowożący nas holownik może przewieźć nas do najbliższego serwisu. Jeśli nie mamy ubezpieczenia Assistance, koszt takiej usługi może nas kosztować wiele.

Co to jest laweta? Laweta to specjalne pojazd mechaniczny, który jest przystosowany do przewożenia samochodów lub motocykli. Oferowane są również przewozy maszyn oraz narzędzi budowlanych. Na lawecie przewożone są zepsute samochody, z reguły na swej osi, ale i uszkodzone maszyny budowlane.

Jeśli potrzebujemy pomocy drogowej na terenie Wrocławia, istnieją różne sposoby, aby o nią poprosić. Możemy skorzystać z Centrum Pomocy PZU lub Związku Automobilowego. Jeśli jednak jesteśmy w niebezpieczeństwie, warto wezwać pomoc przez numer alarmowy 112.


Zdając sobie sprawę z tego, jak stresująca może być awaria pojazdu, pomoc drogowa we Wrocławiu to gwarancja szybkiego i profesjonalnego działania. Jeśli nie chcesz zostawić swojego auta na poboczu, warto skorzystać z oferty ogólnopolskich firm i lokalnych przedsiębiorstw pomocy drogowej. Pamiętaj, że to właśnie oni pomogą ci wrócić bezpiecznie na drogę.